יום התחבורה הציבורית

האירוע יתקיים ׳‘יום רביעי, ה' בחשון ה'תשס"ח, 17 באוקטובר 2007

הארגונים הירוקים יציינו את התחבורה הציבורית באירועים שונים. במרכז עת-ליה שבשכונת נווה צדק , רחוב אחווה 10 תל-אביב, תפתח היום ב- 18:00 תערוכת איורים לשיפור השירות בתחבורה הציבורית. התערוכה נערכת על ידי הארגונים "מגמה ירוקה", "אמנות למען איכות הסביבה" ,"ישראל בשביל אופניים" ו"החברה להגנת הטבע". המארגנים קוראים למשרד התחבורה ולחברות התחבורה, לשפר את השירות בתחבורה הציבורית.

נושאי האיורים דנים באפשרויות השונות של שיפור השירות לציבור בתחבורה הציבורית, תוך צמצום הזיהום וההבדל בין נסיעה ברכב פרטי לבין תחבורה ציבורית, כל זאת בסגנונות מגוונים. משתתפי התערוכה משתייכים לארגון אמנות למען איכות הסביבה, לצד מאיירים שהצטרפו לסיוע בנושא מאגודת המאיירים. התערוכה תהיה פתוחה לציבור הרחב במהלך השבועיים הקרובים, מהשעה 10:00 עד השעה 15:00 בצהריים. בהמשך היא תנדוד גם לצפון הארץ ולמקומות נוספים שיבקשו לארח אותה.

פתיחת התערוכה תהווה את שיאו של היום, שמתחיל בכנס המרכזי שנערך בסינמטק תל אביב, אותו מארגנת "תחבורה היום מחר", שם מתכנסים ראשי התחבורה הציבורית ומשרד התחבורה לדון בסוגיות שקשורות לשיפור רמת השירות בתחבורה הציבורית, דוגמת חקיקה, נקודת מבטו של הנוסע, דימוי ועוד. כן יוצגו השינויים והשיפורים בתחבורה הציבורית בישראל.

מחוץ לסינמטק אפשר לפגוש בדוכן ובמיצג של "מגמה ירוקה", שיתארו את החסרונות הכרוכים בעובדה שאנשים אינם מתנתקים מכלי הרכב הפרטיים. בירושלים יתקיים הפנינג במדרחוב, שידגים את המקום הרב אותן תופסים כלי הרכב הפרטיים במרחב. כן צפויים הפעילים לקבל את פניהם של חברי הכנסת בתחנת האוטובוס הקרובה למשכן, זאת במידה שהם יעתרו לבקשת "מגמה ירוקה", להשאיר את האוטו הפרטי בבית ולהגיע עם אוטובוס למליאה. גם עובדי המשרד להגנת הסביבה, שהתבקשו להגיע עם אוטובוסים, צפויים לפגוש בפעילים. כן מתכוונים להכין מיצג, שידגים כיצד תחנת אוטובוס אמורה להראות מבחינת שירותי המידע. גם בקמפוסים השונים יתקיימו פעילויות של מגמה ירוקה, שתחתים על עצומה שקוראת לקידום התחבורה הציבורית.